تاریخچه و سوابق

 

         شرکت عملیات اکتشاف نفت به عنوان یکی از برترین شرکتهای خصوصی شاغل در فعالیتهای بالادستی صنایع نفت و گاز ایران شناخته می شود . از سال 1385 در پی واگذاری  صد در صد سهام این شرکت به شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت ، ارائه خدمات فنی تخصصی در دو زمینه عمده عملیات اکتشافی  و خدمات جانبی یکپارچه حفاری با شکل و ماهیتی متفاوت و موثرتر آغاز شد.

    این شرکت که همواره از پشتوانه نیروی انسانی ماهر و برخورداری از تجهیزات پیشرفته و به روزبهره مند بوده است، به برکت تلاش های بی وقفه و سخت کوشانه متخصصان و مدیران خود طی سالیان اخیر توفیق صدور خدمات فنی و مهندسی به گستره هایی فراتر از مرزهای میهن پهناوربدست آورده و با ارائه خدماتی مناسب و با کیفیت توانسته است نام خود را در منطقه نیز پر آوازه نماید.

 

    اینک در آستانه یکصد و پنجمین سالگرد تولد شرکت ملی نفت ایران ، این شرکت موفق شده با ماهیت کاملا خصوصی و با تجربه 17 ساله در ارائه فعالیت های تخصصی اکتشافی و فنی ، موج جدیدی از تحول در این صنعت را در کشور پدیدآورد و با ادامه حضور در این عرصه گام محکمی در راه پیشرفت و استقلال میهن اسلامی بر دارد.

    امید است با یاری خداوند متعال و شناسایی بهنگام فرصتها و چالش ها, شرکت عملیات اکتشاف نفت بتواند به عنوان یک شرکت مادر تخصصی موفق در کشور و منطقه نقش آفرینی نمایند.

مأموریت ها

    شرکت عملیات اکتشاف نفت به عنوان یکی از برترین شرکت های ایرانی در بخش بالادستی صنعت نفت در زمینه های فنی و اکتشافی از جمله ارائه خدمات و مطالعات ژئوفیزیکی, طراحی و برداشت داده های لرزه نگاری, پردازش, تعبیر و تفسیر داده های لرزه ای, فشرده سازی نوارهای مغناطیسی, انجام خدمات جانبی حفاری و سایر خدمات فنی و اکتشافی می باشد که از آغاز شکل گیری, تلاش کرده خدمات فنی, مهندسی را با رویکرد اقتصادی و تجاری, همسو با چشم انداز بیست ساله صنعت نفت اشاعه دهد؛ همچنین این شرکت با اتخاذ استراتژی توسعه فعالیت ها در بازارهای داخلی و بین المللی و ارتقا استانداردهای زیست محیطی و ایمنی, ضمن صیانت از منابع ملی با هدف تبدیل شدن به یک شرکت مادر تخصصی, در رسیدن به درجه برترین های بازار داخلی و جایگاه شایسته بین المللی توانسته است نقش قابل ملاحظه ای را ایفا نماید.

 

سال 1398

سال رونق تولید